İddia Oyunu Oynarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Kategori: Haberler
10/07/2020
İddia Oyunu Oynarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Bir bilimsel makalede insanların 3 tür parayı havadan geldi diye kabul ettiğini okumuştum. 1, yolda bulunan para. Evet bunu paranın herkes havadan geldiğini kabul eder. 2, cüzdandaki metal (bozuk) paralar. Nedense insan kendi parasının madeni olanını asla para gibi harcamaz. Onun her zaman havadan gelen bir para olduğuna inanır hatta bir an ön kurtulmaya çalışır. 3, uzak atadan kalan miras ve şans oyunu getirileri. Hani derler ya “haydan gelen huya gitti”. Genelde bunun nedeni şans oyunları üzerinden gelen paraların bizimmiş gibi hissettirmemesi, onun harcanılmasında sakınca görülmemesi ile alakalı. Elbette bu tür bakış açılarını koruyanlar olabilir ama genel kanı gerçekten de budur.

İddia Oyunu Oynarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

En büyük kumarbazlar her zaman ufak ödemeler ile büyük ödüller kazanmanın peşindedir. 1TL ile 1000TL kazanmak var 100TL ile 1000TL kazanmak var. Aradaki fark %1 şans ile %100 şansla alakalıdır. Sonuçta iki durumda da kişi kazanmıştır ama ne kadar azla ne kadar çok kazanırsanız o zaman o kadar çok şanslısınız demektir. Öte yanda oyunlarda her zaman ufak meblağlar ile ilerlemek kontrolü asla elden bırakmamanıza ve her zaman daha fazla şansınızı denemenize neden olur. Elbette konu oyun olduğu zaman şansla alakalı ama slot oyunları ile ilgilenmiyor poker ya da iddia gibi oyunları seviyorsanız o zaman sizin ayrıca deneyime de ihtiyacınız var demektir. Her zaman iddia ya da poker oyunken de dikkat etmemiz gerekenler arasında az yatır, çok şans dene mantığı olmalı. Bu durumda genele bakıldığı zaman kazancınız daha fazla olacaktır.

Bir de iddia genellikle banko kuponlar tarafından desteklenir. Banko kuponu satın almadan göremezsiniz ama o oyunda birden çok kişi olarak ilerleyebilir ve bankoların ortak isimlerini, iddialarını seçebilirsiniz. Elbette zaman içinde kendi uzmanlığını elde edeceksiniz ve iddia oyunları ile alakalı kendi bankolarınızı yapabileceksiniz ama her zaman konu asla sadece deneyim değildir. Çünkü hava koşullarından tutun da maçın oynandığı saha hatta saat bile önemlidir. Tüm bu faktörleri doğru tahmin etmek ve sonucu bilmek size kazandırır.

Arada banko dışı seçimler de yapmalısınız. İddia tamamen havuz sisteminde ilerler ve o oyunda ne kadar çok katılımcı varsa o zaman o kadar çok kazandırır. Elbette doğru tahminler sizlere kazandırır ama doğru tahmin sayısı ne kadar azsa o zaman o kadar çok kazanırsınız. Bu nedenle bazen genelin dışında ve kuvvetli tercihler yaparak aslında 1’e 1000 veren oyunlar oynamanız mümkün. Bu gibi bir yönlendirme ile kazanacağınız o devasa gelirin de sizin olduğunu farkında olmalısınız. Aslında bir söz vardır “para harcarken kazanılır” diye. Eğer bunu unutmazsanız o zaman emin olun her zaman kazanabilirsiniz.